Ekipman – Aydınlatma / Km Sayaç

     Aydınlatma

     Aydınlatma için yeterli ekipmanım yok. Bunun sıkıntısını ilk uzun turumda çok bariz yaşamıştım. İstanbul, Eskişehir arasında yaptığım ilk uzun turumda Bileciğe 15 km kala tamamen karanlıkta ve neredeyse sıfır ışıkla yolculuk ettim. O günden sonra hala akıllanmamış olsam ki yol aydınlatmaya yönelik sahip olduğum bir ışığım yok.Yıllar sonra Seddülbahir turumda yine karanlığa kaldım ve kamp için aldığım kafa ışığımla biraz aydınlatabildim. Şuan kullandığım moon marka ışıklar gece sürüşlerinde farkındalığı arttırmak için tasarlanmış ürünler.

Haziran 2017 Fiyatı: 80 TL

Haziran 2017 Fiyatı: 80 TL

     Şarj ömürleri ise uzun soluklu bir gece sürüşü için uygun değil. Tam dolumdan sonra 2-4 saat arası değişen ( modlara göre )bir kullanım süresi var. Bu ışıkların en sevdiğim tarafı, ışık şiddetli gereğinden yüsek olmadığı için, arkanızdan yada önünüzden gelen insanları kör edercesine yaydığı bir ışık yok. Bu nedenle sizin haricinde bisiklet süren insanları rahatsız etmemiş oluyorsunuz. İstanbul sahil yolunda biisklet süren kullanıcıların öyle ön ışıkları var ki, abartmaksızın yazıyorum, ışık gözüme vurduğunda başka hiç birşey göremez oluyorum.

 

Moon Comet Ön Işık

Geliştirilmiş sıralı led sistemi ile daha temiz ve yüksek görünümlü ön far.

20-100 Lümen arası kullanılabilme imkanı.

Usb adaptör ile sarj edilen dahili pil.

Lastik tutucu adaptör ile istenilen yere kolayca takılabilir.

5 Farklı yanabilme modu.

Suya Dayanıklı dış yüzey

22 - 31.8mm çaplarındaki tüm noktalara takılabilir.

160 Derece açı mesafesi - 113 Metre görünülebilirlik sunar.

Sadece 35 Gr.

Boyutu: 80 x 22 x 17 mm

----------------------------------------------------------------------------
Moon Arka Lamba Moon Comet Arka Aydınlatma

ÖZELLİKLER:

Yüksek parlaklık kırmızı LED 30 cips
Şarj edilebilir lityum polimer pil (3.7V 500mAh)
6 modları: Standart / Yüksek / Aşırı /% 50 Yanıp /% 100 Yanıp / Strobe sürücü
Hızlı çıkarılabilen eyer ray montaj
Düşük pil şarj ve tam şarjlı göstergesi
Otomatik tam şarj kesme sistemi
yan görünürlüğü
su geçirmez
USB şarj edilebilir

Lumen : 35
Boyutu: 80 x 22 x 17 mm
     KM Sayaç

     2015 Mayıs ayında Sedona 940 model bisikletimi almıştım. Ardındna hemen bir km sayaç almaya niyetlendim. O dönemde decathlonda bisiklet ve kamp adına çok güzel malzemeler mevcuttu. Kablosuz bir sayaç hayal ettiğimden Sigma 12.12 satın aldım. Yanılmıyorsam 120 TL idi. Ne yazık ki aldığım günden itibaren bu kablosuz üründen pek memnun kalamadım. Lastikte bulunan ekipman ile mayaşaya takılan okuyucu arasında bulunan mesafe gereksiz hassas. Sık sık okuma hatası veriyor. Hem km sayaç hem okuyucu pil ile çalışıyor. Okuyucu üzün süre gidiyor ama km saat çok fazla pil tüketiyor. 3 yıl kullandım ve okuma hatasını çok yaşadım. Yolda giderken bir süre düzgün çalışıyor. Bir süre okumuyor. Özetle pek önerebileceğim bir ürün değil. 2 ay kadar önce yine Decathlondan Sigma 9.16 kablolu aldım. Henüz kullanma fırsatım olmadı.

12.12 Kablosuz

 

9.16 Kablolu

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir