Ekipman – Çadır / Mat

     Çadır

2016 yılında İzmir,Köyceğiz turumda iş arkadaşım Serdar’dan bir çadır aldım. Loap Berg 2. Renkler ve malzeme kalitesi çok hoşuma gitti. Yolda olduğum 10 gün boyunca kullandım. Döndüğümde aynı markadan çadır almayı koydum kafaya.

 

 

     Berg çadırın çıktığı yılda kullanılan ismi. Güncel ismi Loap Vats 2. K2 outdoor’dan kredi kartı ile 350 TL’ye satın aldım Şubat 2018’de.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     Çadırın önemli dez avantajlarından biri tek kapı olması. Bu nedenle yaz aylarında çadır içinde hava akışı sağlamak pek mümkün değil. Çadır direkt güneş gördüğünde içerisi çok sıcak oluyor. Brandanın güneş kırma gibi bir özelliği yok. Tasarım ve kullanılan malzemeler Husky ürünleri ile birbirine çok benzer. Önemli dez avantajlarından biri de benim gibi 190 ve üzeri boyu olan insanlar için. Çadır uzunluğu 210 cm olsada başınız ve ayaklarınız devamlı olarak çadıra sürtüyor. Ben bunu yaşamamak adına sürekli ayklarımı kırdığımdan, sabah ayaklarımda ağrı hissediyorum. Tabi çadırda tek isem, çapraz yatıyorum.

 

     Mat

 

 

 

     Aslında bu matı araba ile gittiğim kamplarda kullanmak için, 2018 yılı içinde ve 80TL ye almıştım. Kalınlığı 11 cm olduğundan kılıfına koyduğumda çadırımın yarısı kadar. Biraz zor olur ama ağızla şişirilebilir. Yatarken konforu biraz sevdiğimden bu matı bisikletle çıktığımda yanıma alıyorum. 1.5 kg civarında bir ağırlığı var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir