Ekipman – Dış Lastik / Sele / Arka Sepet

Dış Lastik

      Üzerinde gelen Rapid Rob lastikleri yaklaşık 2500 km kullandıktan sonra arka ve ön lastiğin yerini değiştirdim. Arka lastik tamamen bitti. Yaptığım bir tur sırasında arazi geçişinde iç lastiğim dışarıya çıkınca, dış lastikleri tamamen değiştirmek gerekti. Rapid Rob arazi lastiği olması sebebiyle asfaltta çok hızlı eridi. Ancak bisikletime verdiği kaba görüntüyü sevdiğimden herhangi bir asfalt lastiğine geçiş yapmadım.

 

   Sele

     3 bisikletim de de sele konusunda çok çektim. Üzerinde gelen Sedona marka seleler kullanılacak gibi değil. 2 saatlik kullanımdan sonra ardınızı hissedemiyorsunuz. Brooks marka seleler çok övülüyor ama o kadar parayı da vermek istemedim. Yalova’ya bakıma gittiğim bir gün bisikletçim de Sele Royal seleleri gördüm. Tavsiye etti ve derhal değişim yaptık. Sedona marka selelerden sonra resmen pamuk gibi gelmişti. Mart 2017 de 80 TL ye satın almıştım. O günün parası ile tam bir f/p ürünü diyebilirim. Gayet memnunum. Şehir içi 4-5 saatlik sürüşlerde fazlasıyla rahat. Daha fazla yol yapıldığında hafif ağrı yaşatıyor. Belirli aralıklara sürüş anında kalkıp rahatlatmak yeterli oluyor rahatlamanıza. Bir brooks kullanmadığım için karşılaştırma yapamıyorum.

 

Sele Royal Way Fit – 2019 Şubat Fiyat: 185 TL

 

 Arka Sepet

     Arka sepetimi de gidon ekipmanı ile aynı dönemde aldım. Pendik te bir bisikletçide disk uyumlu diye aldığım sepet ne yazık ki disk fren sebebi ile olmadı. Gidon tertibatı bakım gibi işlemler için Yalova’daki bisikletçime (Gizem Bisiklet) gittiğimde sepet montaj olmayınca dükkan sahibi, esnafların şahı, insanlığın kralı Engin ağabeyim o sepeti aldı yerine uyumlu bir sepet taktı. Herhangi bir fiyat farkı da almadı. Diğer sepeti 70 TL ye almıştım.

     Ürünün marka ve modelini hatırlamıyorum ama görsel tam olarak bu. 26-29 arası tüm jant ebatlarına uygun. Ürünün en beğendiğim tarafı, İzmir turunda yaklaşık 25 kg yük taşıdım. Arkada bulunan yük neredeyse hiç esnemedi yada dengemi bozmadı. Oldukça rijit ve sağlamdı. Bu sebeple kesinlikle tavsiye edebileceğim bir ürün.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir