Ekipman – Gidon Çantası

Gidon Çantası

     Gidon çantamı da 2015 Temmuz aylarında İstanbul Eskişehir turumun sabahında alelacele tedarik etmiştim. Tabi ki Gizem Bisikletten. O tarihlerde fiyatı yüksek gelmişti ama iyi ki almışım. Vaude’nin nasıl bir marka olduğunu bilmeden 150 TL basmıştım bu güzel ürün için. Şuan 450 TL güncel fiyatı.

     Çanta çelik halatlarla gidon boğazından destekleniyor. Basit ama fevkalade bir tasarım. Çanta 3 litre ancak içine ağır bir şeyler koymakta tereddüt etmenize hiç gerek yok. İçinden hem 31.8 mm gidon için hemde 25.4 mm gidon için bağlantı aparatı çıkıyor. İlk kullandığım 31.8 mm olduğundan 25.4 mm aparatı bir yerlere koymuşum. Ancak bulamadığımdan 31.8 mm uyumlu aparatlara, araya lastikler ekleyerek bağladım.

     Ön ve üstte olmak üzere 3 farklı gözü mevcut. 2 si üstte, 1 i önde. Fotoğrafta görülen küçük turuncu torbanın içinde yağmurluğu mevcut. Henüz kullanmaya gerek olmadı.

     Fotoğrafta görülen kırmızı tuşa basılarak kolayca sökülebilir. Aynı rahatlıkta geri takılabilir. Söküp takarken mekanizmadan çıkan oldukça tok. İyi bir malzemeden üretildiği aşikar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir